Az első méregtelenítés tünetei
A méregtelenítés megszabadít a testben felgyülemlő méreganyagoktól, felszabadít, kicserél, felfrissít és új erővel tölt fel. Az első alkalom azonban nem mindig ilyen felemelő. Fáradtság, rossz közérzet és levertség jelentkezhet. Nézzük, mire készülj, ha méregtelenítésre adod a fejedet.
Januárban a legtöbben tisztán érezzük, hogy a szervezetünk méreganyagokkal telített, az év végi ünneplések, sütemények, finom ételek és italok megtették hatásukat. Ideje méregteleníteni a testet. A kínzó koplalásra és éhségre gondolva viszont inkább a hűtőszekrény felé fordulunk. A méregtelenítés nem könnyű, ez tény. Ezért jó először lélekben felkészülni, hogy mi is várhat ránk, amíg a hőn áhított egészséges és felszabadult érzést elérjük.
Ha rendszeresen edzel, odafigyelsz az egészséges táplálkozásra, akkor a méregtelenítést könnyebben “vészeled ” majd át, persze fáradtság ilyenkor is jelentkezhet. Ha viszont nem élsz egészségesen és szervezeted mérgekkel van tele, amelyet még kávéval, teával, cukorral vagy nikotinnal fokozol, akkor az első méregtelenítés kellemetlenebb lehet. A tünetektől ne ijedj meg, ezek a szervezeted természetes reakciói a méreganyagokkal szemben folytatott küzdelemben.
A méregtelenítés testi tünetei
Elképzelhető, hogy a méregtelenítő kúra ideje alatt elesettnek és gyengének érzed majd magad. Amikor a test próbál a méreganyagoktól megszabadulni, egy rövid időre azok a elárasztják a szervezetet “mérgezéshez hasonló” tüneteket produkálva, egészen addig, amíg végleg nem távoznak. A mindennapok során a szervezet kivonja a méreganyagokat és elraktározza azokat, ilyen pl. a narancsbőr is. A méregtelenítés alatt a szervezet elkezdi felélni a zsírraktárait miközben a méreganyagokat visszajuttatja a véráramba és igyekszik minél előbb eltávolítani.
Kellemetlen tünetként jelentkezhet lepedékes nyelv, szájszag, fokozott izzadás, testszag és sötét, csípős vizelet. Átmenetileg megcsúnyulhat a bőr is, hiszen a méreganyagok a bőrön keresztül is távoznak. Közérzetedet rossznak érezheted, émelygés, elesettség, fejfájás és megfázásos tünetek is jelentkezhetnek. Csökken a koncentráció, ezért a méregtelenítést lehetőleg hétvégén végezd, amikor semmi más dolgod nincs. Zárkózz be a lakásba, olvass, tévézz vagy aludj egész nap.
Fokozd a hatást
A méregtelenítést szaunával vagy gőzfürdővel segítheted, arra azonban ügyelj, hogy ilyenkor még több vizet igyál a fokozott folyadékveszteség miatt. Káros szenvedélyeidet, ha vannak érdemes akár egy héttel előbb visszaszorítani. Hagyd el a kávét, a cigarettát, az alkoholt és a csokoládét, így az elvonási tünetek nem fokozzák a méregtelenítés hatását.
Miért is méregtelenítünk?
Néhány nap alatt a szervezet megtisztul, közérzeted észrevehetően javul, lépteid ruganyosabbak lesznek, gondolataid megvilágosodnak, energiaszinted megemelkedik, bőröd pedig tisztább és bársonyosabb lesz. Meglepődve tapasztalod majd, hogy az eddig “életmentő” káros anyagokat nem kívánod többé.
Az első méregtelenítés talán nem könnyű, de mindenképpen megéri a fáradozást majd a rendszeres ismétlést, hiszen az utána következő kellemes közérzetet és örömöt semmi nem pótolja. Tervezd meg előre, tűzz ki egy nem túl közeli dátumot és készülj fel a testi-lelki megtisztulásra fejben is.
Te már túl vagy az első méregtelenítésen? Milyenek a tapasztalataid?