Hatékony méregtelenítés útifűmaghéjjal
Időnként érdemes megtisztítanod a szervezetedet a méreganyagoktól, amelyek az elfogyasztott ételek, italok, illetve a környezeti hatások folytán rakódnak le benne. Az emésztőrendszer megtisztítására remek módszer az útifűmaghéj.
Útifűvel rendbe hozhatod az emésztésedet
Az útifű vagy indiai bolhafű nem azonos a lándzsás útifű néven ismert gyógynövénnyel. 85 százalékban rostot tartalmaz, így megtisztítja a bélrendszert, és hatékonyan kezeli az emésztőrendszeri problémákat, mint a puffadást, a székrekedést vagy a hasmenést. A bélfalra tapadt szennyeződések eltávolításával a bélbolyhok „fellélegeznek”, és sokkal hatékonyabban látják el funkcióikat.
A maghéj minden méreganyagot kisöpör a belekből
Az útifűmaghéjat vízzel elkeverve például kenyérfélék sütésénél azok állagát levegőssé tehetjük. E képességének, és egyben méregtelenítő hatásának titka, hogy a maghéj folyadékkal érintkezve zselés anyagot képez. Ha az útifűmaghéj-kúra keretében vízben vagy teában elkeversz egy kis maghéjat, majd azonnal megiszod, a gyomorban képződő zselés anyagot a később bevitt táplálék átnyomja a beleken, így az kisöpör mindent, ami nem oda való.
A kúra menete
Évente egyszer-kétszer érdemes elvégezned a kúrát. Három héten keresztül minden nap reggel és este, étkezés előtt legalább fél órával keverj el egy pohár vízben vagy más folyadékban két teáskanál maghéjat, majd hajtsd fel. Elsőre talán egy kicsit furcsa íze lesz; de könnyen meggyőzheted magad arról, hogy olyan, mint a natúr müzli. A kúrát akár meg is hosszabbíthatod: ekkor már elegendő napi egy alkalommal fogyasztanod az útifüvet.
A méregtelenítő kúra jótékony hatásai
A méregtelenítő kúra hatásaképp sokkal energikusabbnak érezheted magad, jobban alszol majd, és az emésztésed is rendbe jöhet. Arra viszont figyelj oda, hogy a kúra ideje alatt elegendő, legalább napi két liter folyadékot fogyassz, lehetőleg tiszta víz vagy cukormentes gyógytea formájában.
Kipróbáltad? Oszd meg velünk tapasztalataidat!