8 bizonyíték arra, hogy a tea nem csak szomjoltónak jó
Gondoltad volna, hogy a tea nemcsak akkor segít, ha megfáztál, hanem akkor is, ha megégetted a bőröd, vagy piszkos lett a padló? Az alábbiakban 8 kreatív ötletet kapsz arra, mire használhatod még a szárított növényből készült aromás főzetet.
- Ha borotvával szoktál szőrteleníteni, de utána mindig fáj, húzódik és érzékeny a bőröd, esetleg még meg is vágtad magad, tegyél egy nedves teafiltert az érintett felületre.
- A fog- és ínyfájdalmat is enyhíti a tea: egy megnedvesített teafiltert vegyél a szádba, és enyhül a kellemetlenség. A gyereknél is alkalmazhatod, ha jön a foga, vagy épp kiesett – vagy készül kiesni –, és ezért duzzadt, fáj vagy vérzik az ínye.
- Ha megégetted a bőröd a forró serpenyővel, vagy leégtél, teával enyhítheted a bőr húzódását. Ha nagyobb felületet érint a napégés, tegyél pár teafiltert a fürdővizedbe, és áztasd magad egy kicsit.
- A tea padlótisztításra is jó. Főzz egy liter teát, és hagyd kihűlni. Márts bele egy puha rongyot, csavard ki, majd tisztítsd le a padlót vagy a fabútorokat, majd töröld át őket egy száraz ruhával.
- Hogy semmiképp se legyen túl kemény a hús, tegyél négy teáskanálnyi feketeteát egy csésze forró vízbe, áztasd öt percig, szűrd le, majd oldj fel benne fél csésze barnacukrot. Másfél kiló húst fűszerezz meg sóval, borssal, fokhagymaporral, tedd tepsibe, majd öntsd rá a folyadékot, és 160-170 fokos sütőben tűpróbáig süsd.
- Eltüntetheted a hólyagokat a kezedről, ha teszel rá egy lefőtt teafiltert éjszakára.
- Ha száraz és fénytelen a hajad, egy liter friss, cukor nélküli teát használj öblítésre. Ismételd meg a műveletet minden hajmosás után.
- Eltüntetheted az erős lábszagot, ha főzöl egy erős teát, és naponta húsz percig áztatod benne a lábad.
Te is használod a teát másra is?